#RajdPoZdrowie 2024
patron patron patron patron
Like us: KRS 0000080821 Register Sign in

Podsumowanie Rajdu Po Zdrowie 2023

25 Oct 2023

2 września 2023 r. w Poznaniu odbyła się trzecia edycja rowerowego Rajdu Po Zdrowie, organizowanego przez Fundację Carita im. Wiesławy Adamiec. W tegorocznym wydarzeniu, w Poznaniu oraz w różnych miejscach w Polsce i Europie, wzięło udział ponad 350 uczestników, którzy przejechali łącznie 7000 km.

Główne cele przyświecające organizatorom Rajdu to pokazanie, że choroba hematoonkologiczna nie wyklucza chorych i ich bliskich z normalnego życia, a aktywność ruchowa pozytywnie wpływa nie tylko na samopoczucie fizyczne, ale też emocjonalne.

W trakcie wydarzenia zebrano fundusze przeznaczone na wsparcie realizacji celów specjalnych: modernizację i stworzenie przyjaznego pokoju do dziennej chemioterapii dla wszystkich pacjentów hematoonkologicznych leczących się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Poznaniu oraz doposażenie pokoju do fizjoterapii na Oddziale Hematologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu.

W ramach wydarzeń towarzyszących przeprowadzono setki badań i konsultacji dzięki 9 partnerom prężnie działającym w Strefie Zdrowia. Byli to: FuraZdrowia Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma, Osteobus Pro&Diagnostic, Narodowy Fundusz Zdrowia, Fundacja DKMS, Comarch Healthcare- Mobilny Punkt Diagnostyczny, PARS - Polskie Amazonki - Ruch Społeczny, Fundacja Medicover, Amicus Fundacja Łuszczycy i ŁZS, Voxel - Konsultacje Radiologiczne i Badania Obrazowe.

Zaangażowanie tak licznej grupy uczestników Rajdu Po Zdrowie udowodniło, że pacjenci hematoonkologiczni cierpiący na szpiczaka plazmocytowego, chłoniaka i przewlekłą białaczkę limfocytową mogą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznych, a także liczyć na wsparcie ze strony innych. Wraz z Fundacją Carita zapraszamy wszystkich na kolejną edycję Rajdu, która odbędzie się jesienią 2024 roku.

Do zobaczenia za rok!